menu
menu

Cesta k onemocnění dásní

Pro více informací se přesuňte dolů

KRVÁCEJÍCÍ DÁSNĚ

Zdravé dásně nekrvácejí. Proto platí, že pokud při čištění zubů nebo mezizubních prostorů uvidíte krev, může to být příznakem onemocnění dásní.

Zjistěte více

KRVÁCEJÍCÍ DÁSNĚ

Krvácení dásní je obvykle způsobováno zubním plakem, což je povlak tvořený bakteriemi, který se neustále usazuje na zubech, v jejich okolí i mezi nimi. Pokud tyto bakterie neodstraníte, může to vést k podrážděným, krvácejícím dásním. Plivání krve při čištění by mohlo být počátečním příznakem zánětu dásní a první zastávkou na cestě k onemocnění dásní. Potom by mohly následovat ještě horší věci, jako je zápach z úst, ustupující dásně a nakonec ztráta zubů

VÍCE INFORMACÍ

ZÁPACH Z ÚST

Špatný dech nebo zápach z úst má mnoho příčin, ale mohly by být také známkou, že trpíte onemocněním dásní.

Zjistěte více

ZÁPACH Z ÚST

Usazovaní bakteriálního plaku je jednou z hlavních příčin krvácení z dásní a může být i příčinou zápachu z úst. Tím jak bakterie v zubním plaku rozkládají částečky jídla v ústech, může se uvolňovat nepříjemně páchnoucí plyn. To vede k zápachu z úst, co je pro pacienta nepříjemné a může to být také první příznak onemocnění dásní.

VÍCE INFORMACÍ

OTEKLÉ DÁSNĚ

Oteklé nebo zanícené dásně jsou zarudlé a nateklé a mohly by být počátečním příznakem onemocnění dásní.

Zjistěte více

OTEKLÉ DÁSNĚ

Nejčastější příčinou zanětu dásní je bakteriální plak, který se neustále hromadí na zubech, mezi nimi i v jejich okolí. Pokud bakteriální plak neodstraníte, obvykle čištěním zubů, může způsobit zánět dásní v okolí příslušného zubu. Tento zánět se může nakonec rozšířit do lůžka, ve kterém je zub uložen, nebo může vést k vážnému onemocnění dásní.

VÍCE INFORMACÍ

USTUPUJÍCÍ DÁSNĚ

Ustupující dásně se objevují pomalu. Dochází k tomu, že Vaše dásně se stahují zpátky od zubů, kvůli čemu by v případě, pokud se stav nebude léčit, mohlo dojít odhalení krčku zubu.

Zjistěte více

USTUPUJÍCÍ DÁSNĚ

Jedním z prvních příznaků ustupujících dásní by mohla být citlivost zubů. Můžete si ale také všimnout, že zub vypadá delší, než je obvyklé, nebo že vaše dásně vypadají jinak. I když je citlivost zubů běžný dentální problém, neměli byste ho ignorovat, protože se může jednat o příznak onemocnění dásní.

VÍCE INFORMACÍ

ZTRÁTA ZUBŮ

Ztráta zubů může být způsobena jednou z nejzávažnějších forem onemocnění dásní, které se nazývá parodontóza.

Zjistěte více

ZTRÁTA ZUBŮ

Parodontóza je onemocnění tkání, vazů a kosti, které obklopují a podporují zuby. K výskytu parodontózy může dojít tehdy, pokud neléčíte krvácení dásní a zánět dásní. Parodontóza je nevratná a může vést ke ztrátě zubů, což je důvod, proč je velmi důležité léčit již počáteční příznaky. Nenechávejte proto věci zajít tak daleko a poraďte se se svým zubním lékařem o problémech s dásněmi.

Pomozte tu cestu zastavit

Zubní pasta parodontax s fluoridem je speciálně vyvinutá zubní pasta, která je při odstraňování příčin krvácení dásní 4x účinnější* než jiná zubní pasta. Fyzickým odstraněním usazeného bakteriálního plaku podél okraje dásní pomůže pevně utěsnit prostor mezi dásněmi a zuby.

*Odstraňuje více plaku po odborném vyčištění zubů a čištění zubů dvakrát denně než jiná zubní pasta pasta bez hydrogenuhličitanu sodného (1100 ppm F ve formě fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report. Toto tvrzení se netýká zubní pasty parodontax Whitening.

Přehled produktů

Pomozte tu cestu zastavit

Je klinicky dokázáno, že použití zubní pasty parodontax dvakrát denně pomáhá zastavit a předcházet krvácení dásní. Zubní pasty parodontax s fluoridem mohou také zesílit sklovinu a zároveň vám udrží čistou ústní dutinu a čerstvý dech. Doplňte si svou rutinní péči o orální zdraví ústní vodou parodontax Daily Mouthwash a zubním kartáčkem parodontax. Více informací o tom, jak vám může parodontax pomoci zastavit cestu k onemocnění dásní najdete zde.

PRO VÍCE INFORMACÍ SE PŘESUŇTE DOLŮ ZJISTĚTE VÍCE Příští zastávka
ZÁPACH Z ÚST
ZJISTĚTE VÍCE Příští zastávka
OTEKLÉ DÁSNĚ
ZJISTĚTE VÍCE Příští zastávka
USTUPUJÍCÍ DÁSNĚ
ZJISTĚTE VÍCE Konečná zastávka
ZTRÁTA ZUBŮ
ZJISTĚTE VÍCE Pomozte tu cestu zastavit